Main menu

Урок звитяги «З відданістю Україні в серці»

На відзначення Дня захисника України у СЗОШ I-III ст. смт Залізці було проведено ряд цікавих заходів. Хвилюючою та змістовною стала зустріч учнів 9-11 класів і вчителів з недавніми випускниками, учасниками АТО, демобілізованими воїнами Тарасом Пастущиним і Андрієм Проциком.

 
Запрошені гості не набагато старші за учнів-старшокласників, а вже встигли побувати на війні і глянути ввічі смерті. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. З глибоким сумом та болем в очах бійці ділилися зі школярами спогадами, розповідали їм, що пережили за час, проведений в зоні АТО. Юнаки своїм прикладом показали, що не тільки на словах можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це. Відповідаючи на запитання учнів та вчителів, запрошені воїни намагалися у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про бої під Дебальцево (Т. Пастущин) і Широкино (А. Процик), про солдатську єдність, братерство, допомогу волонтерів і про все те, що цікавило дітей. Говорили про військові будні зі сльозами на очах, а в залі панувала тиша…
Емоційним тлом зустрічі були щирі високохудожні виступи школярів. Патріотичні пісні і поезія у їх виконанні були присвячені борцям за волю України та гостям зустрічі.

 

  


Другою частиною заходу стала традиційна військово-спортивна  програма «Гартуємо тіло і дух»  для юнаків 10-11 класів (неповне розбирання і збирання автомата АК, стрільба з пневматичної гвинтівки і кидання гранати). У напруженій боротьбі перемогу святкували юнаки 11-Б класу, друге місце виборола команда 10-А класу, третє – 10-Б класу.

 

З надією у серці і твердою впевненістю у перемогу українського народу над окупантом розходились всі присутні після заходу.

                                                                                                                                                                                       

                                                                                                                       Марія Гринтус, учениця 10-А класу