Main menu

Третій річниці Майдану Гідності присвячується

20 лютого учні 5-11 класів загальношкільним заходом відзначили річницю Майдану Гідності та вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні. У вступному слові директор школи Я.В. Нечай нагадав присутнім про події лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві. Рятувати незалежність нашої держави рушили сотні тисяч громадян, особливо із Західної України. Серед них були наші земляки з селища Залізці, учителі школи. Згадаємо тих, хто віддав своє життя у ці трагічні дні.

Вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні розпочалося урочистим виконанням гімну України. Очима, повними сліз, ведучий стверджує: «Сьогодні Україну знають у всьому світі. Трагічні події, які відбулися на Майдані, у серці України – Києві – взимку 2014 року, сколихнули людей усієї земної кулі».
Хвилина мовчання переповнює сумом серця. Лине сумна мелодія «Плине кача». Серця наповнюються щемом.
Ведуча продовжує: «І зараз Україна переживає тяжкі випробування. Здригається українська земля на сході країни від гарматних пострілів, кулеметних черг, розривів мін. Знову гинуть на злеті молоді і сильні, вірні сини України».


Моліться, люди України,
За тих, хто на передовій!
Моліться за чужого сина,
Щоб вас колись потішив свій!

Ті  хлопці нам не є чужими,
Бо нашу волю бережуть.
Вони не  знають, чи живими
До матері колись прийдуть…


Гортаємо щоденник загиблого бійця: «Душа – Богові, слава – нації, честь – собі».  З цим гаслом в серці він помер.

Завершується вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні словами директора школи Нечая Я.В.: «Герої Небесної Сотні сьогодні дивляться на нас з небес з впевненістю у нашій перемозі над ворогом. Жодного клаптика землі не віддамо ми агресору. Ми віримо, що ніхто не побоїться при необхідності взяти в руки зброю і захистити незалежність нашої держави. Кожен з нас бажає одного, щоб над нашою рідною Україною було мирне небо, щоб кожен міг здійснити свої мрії у вільній, щасливій, квітучій країні – Україні, яку щиро любимо, якою безмежно пишаємося. Слава Україні! Слава нації! Україна понад усе!»
          

 

Зубрик О.З., заступник директора з НВР