Main menu

Флеш-моб "Молитва за Україну"

МЕТА: спрямована на всебічну підтримку і розвиток української ідентичності, формувати в учнівської молоді почуття духовності та християнського світогляду, усвідомлення своєї відповідальності за долю народу і держави.

Ведучий:
150-й річниці від дня народження  Митрополита Андрея Шептицького присвячується…
Ведучий:
«Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть».
Молитва за Україну - “Боже Великий Єдиний” (Виконує хор)
Ведучий:
“Просіть і дасться вам,
шукайте і знайдете,
стукайте і відчинять вам,
бо кожен, хто просить - отримує,
хто стукає - тому відчиняють”
Ведучий:
Молитва - це спілкування людини з Богом. Молитвою йому приносимо славу, любов, вдячність.
Молитва Андрея Шептицького «За Україну і український нарід»
Всемогучий Боже і Царю всесвіту, спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна!
Споглянь милосердно і на наш український нарід, і на кожний інший нарід, що з повною надією припадає до Тебе як до свого найліпшого Отця і премудрого Царя. Ми, діти цього народу, покірно послушні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив Своєю святою кров'ю на хресті, а передусім любимо щирою християнською любов'ю наш український нарід. Тим то з любови до нього, а радше з любови до Тебе, наш Боже, благаємо:
Прости йому всі провини, поправ всі його злі нахили, а скріпи добрі нахили; змилосердися над ним у всіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів.
Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.
А Ти, Пресвята Богородице, Непорочно-Зачата, Мати і Царице України, Святий Обручниче Йосифе, покровителю Вселенської Церкви, святий Архангеле Михаїле і ви всі, покровителі українського народу, опікуйтеся завжди цим народом, щоб він став народом святим, щоб сповнив своє Боже післанництво, щоб навернув увесь Схід до світла віри, щоб причинився до світлого добра людського роду, щоб був поміччю і потіхою святої Вселенської Церкви та щоб приносив Вічному Цареві Безперестанну славу, честь і поклін на віки вічні. Амінь.
Пісня «Господи помилуй»
Митрополит Андре́й Шепти́цький, (мирське ім'я Рома́н Марі́я Алекса́ндр Шепти́цький;  народився 29 липня 1865, у селі Прилбичі, Яворівського району Львівської області .... Граф, єпископ Української греко-католицької церкви; з 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких.
Слайди
Ведучий:
Ось одна з щоденних молитов Владики Митрополита Андрія Шептицького:
Боже, дай душевний спокій,
Щоб змиритись з тим,
Чого я змінити не можу;
Силу, щоб змінити те,
Що я можу змінити,
і Мудрість відрізнити
Перше від другого”.
Ведучий:
Людина мусить сіяти зерно, щоб мати хліб, садити виноградники, щоб мати вино, а через молитву ми можемо отримати ласки від Бога, щоб спастись.
Пісня «Коли на волю проситься сльоза»
Молитва про Божу мудрість Митрополита Андрея Шептицького
Великий і всемогутній Боже! Зішли на мене з високих і святих своїх небес і від престолу своєї святої слави твою святу Мудрість, що сидить праворуч Тебе.
Дай мені мудрість твого уподобання, щоб я в житті умів те, що Тобі миле, гаряче бажати, мудро шукати, у правді признавати і досконало виповняти на славу й честь твого святого імени, «на хвалу слави Твоєї ласки».
Дай мені, Боже, мудрість мого стану, щоб я все сповняв, чого бажаєш, дай мені розуміти мої обов’язки, дай мені мудрість моїх обов’язків і дай мені їх виконати так, як треба і як належить на славу твою.
Дай мені мудрість твоїх доріг і мудрість ходити стежками Твоєї святої волі. Дай мені мудрість поводження і неповодження, щоб я вмів не вивищатися в одних і не упадати в інших. Дай мені мудрість радости і мудрість смутку; нехай тішуся лише тим, що до Тебе веде, нехай смучуся лиш тим, що від Тебе віддалює.
Дай мені мудрість всього, що переминає, і всього, що триває; нехай перше в моїх очах маліє, а друге росте. Дай мені мудрість праці та мудрість відпочинку;
нехай мені буде розкішшю праця для Тебе, а втомою відпочинок без Тебе. Дай мені мудрість щирого і простого наміру, мудрість простоти, мудрість щирости. Нехай серце моє звертається до Тебе і в усьому шукає Тебе впродовж цілого життя.
Дай мені мудрість послуху для твого закону, для Твоєї Церкви. Дай мені мудрість убозтва, щоб я ніколи не оцінював дібр інакше, як відповідно до їх дійсної вартости. Дай мені мудрість чистоти, відповідно до мого стану та покликання.
Дай мені мудрість терпеливости, мудрість покори; мудрість веселости і поваги, мудрість Господнього страху; мудрість правдомовности і добрих діл. Нехай буду терпеливим без ніякого нарікання, покірним без найменшого удавання, веселим без немірного сміху, поважним без суворости; щоб я боявся Тебе без спокус розпуки; щоб я був правдомовний без тіні двоязичности; нехай мої добрі діла будуть вільні від самоуподобання.
Дай мені мудрість – ближніх у потребі напоминати без самовивищення;
дай мені будувати словом і ділом без лицемір’я. Дай мені, Боже, мудрість чуйности, уваги й обережности, нехай мене не зводить на бездоріжжя ніяка пуста гадка.
Дай мені мудрість благородности, нехай мене ніколи не повалить ніяке брудне й недостойне прив’язання. Дай мені мудрість правости, нехай мене ніколи не зводить з дороги обов’язків ніякий самолюбний намір. Дай мені мудрість мужества й сили, нехай мене не звалить ніяка буря. Дай мені мудрість свободи, нехай мене ніколи не поневолить ніяка насильна пристрасть!
Дай мені мудрість богословських чеснот і моральних чеснот: віри, надії, любови, благорозумности, побожности, здержливости і мужности. Дай мені, Боже, мудрість апостолів, мудрість мучеників; дай мені мудрість священичу й душпастирську, дай мені мудрість проповідників і вчителів, дай мені мудрість служителів святих таїн, дай мені мудрість євхаристійну і мудрість таїнственну – мудрість молитви і душевного зріння.
А передусім, Господи, дай мені мудрість сердечного розкаяння і досконалого жалю. Дай мені мудрість пізнання себе в моїй немочі і злобі; дай мені мудрість умертвлення і посту; дай мені мудрість відречення і пожертвовання себе; дай мені мудрість жертви, мудрість хреста, мудрість крови.
Боже, дай мені, вкінці, ту мудрість, що, згідно зі святими твоїми намірами, веде до злуки Церков під одним зверхнім пастирем, Вселенським архиєреєм. Дай мені мудрість те діло святого з’єднання цінити, любити, для нього й життя посвятити. Дай мені мудрість нашого східного обряду, його придержуватися, його відновляти і розвивати; дай мені мудрість отців святої східньої Церкви і всіх великих церковних учителів.
Дай мені мудрість великого твого апостола Павла, щоб я бодай його послання добре розумів, пам’ятав та вмів їх пояснювати Твоєму народові. Дай мені мудрість першого твого намісника, щоб я розумів наміри твого божого провидіння, що рядить Церквою через Римських архиєреїв;
дай мені мудрість послуху їм та вселенській католицькій Церкві. Дай мені мудрість церковної історії та богословії.
Дай мені ту мудрість, що мені і моєму народові найбільше недостає. Дай мені мудрість правдивого вдоволення, правдивого щастя. Амінь.
Ведучий:  Як біда приходить знову,ти почуєш голос  із небес.
                 Це Марія мовить тихо «Хай буде»
Ведучий:  У найважчий час я чую,ніжний голос  із небес.
              Це Марія мовить тихо «Хай буде»

Пісня «Хай буде так»
Ведучий:
Тож дай нам ,Боже: Молитви замість зброї, об’єднання замість розбрату, Мир і Спокій замість війни і ненависті»

Отче наш!
Молимось до тебе за мир і спокій
для нашої великої єдиної родини
Дай нам Боже жити в любові до ближнього,
у повазі прав і свобод кожного,
не розпалюючи непремиренності.

Царю Небесний!
Вірю в нашу єдність, бо це велика Сила Твоя!
Вірю, в силу нашого духу, бо це є Чудо Творіння Твого!
Вірю, що ці слова зупинять темні сили
Нехай ця битва на небі буде на перемогу Світла!

Слава Тобі, Боже!
Хай животворна роса впаде на наші землі
Допоможи нам знайти примирення.
Нехай вгамується розбрат
Нехай зникнуть заздрощі й розпалення пристрастей
Щоб полюбили ми один одного
І, як одне ціле, перебували в Тобі.

Захисти найменш захищених.
Осуши сльози заплаканих,
Скріпи віру тих, які сумніваються
Пошли в наші серця любов один до одного, мир і спокій.

Господи!
Навчи нас не продавати свою совість ні дешево, ні дорого.
Захисти нас від видимих і невидимих ворогів, що хочуть поневолити нас
Дай нам, Господи, усвідомити свою силу
Дай нам, Боже, жити вільним життям
Дай кращу долю нашому народу

Благослови Україну і всі родини наші
Господи! збережи Україну
Дай нам єдність, мир і спокій
Боже прийми  молитву нашу
За Україну! За Мир! і Спокій!

 Молитва за Україну
Господи Боже!До тебе звертаюсь.
Стаю на коліна і слізно прошу...
Зглянься над нами ,над українським народом!
Прости гріхи наші й відверни війну.

Господи Боже! Врятуй Україну!
Врятуй український народ!
Спаси нас від смерті ,війни і конфліктів,
і хай у свободі живе весь наш люд!

Господи Боже,тебе я благаю...
НЕ дай убивати людей!
Батьківські серця так гірко ридають,
за своїх українських дітей!

Господи Боже,почуй всі молитви,
про мир і про спокій на нашій землі!
Даруй всім нам краще життя в Україні.
І хай все погане піде назавжди!!!
(Дарина Маринич)
Пісня  «Молитва» О.Білозір
До виконання Державного Гімну України стояти струнко.
Рівняння на прапор.
Гімн
Ведучий:
Шевченко, як пророк, наказує і застерігає:
Молітесь Богові одному,
Молітесь правді на землі,
У більш нікому, більш нікому
Не поклонітесь…Тільки Богу!
Ведучий: «Слава Україні» - «Героям Слава»

Ногас Аліна, учениця 10 класу СЗОШ I-III ст. смт Залізці