Main menu

Козацькому роду нема переводу

Запорізька Січ! Козацтво… Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості.
Запорізька Січ! Скільки подвигів, скільки велетнів – героїв народила вона: Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Петро Сагайдачний, Данило Нечай, Богун, Кривоніс…
У чому ж криється секрет безсмертя запорозьких козаків? Звичайно, у військовій доблесті та звитязі в ім’я свободи для рідного народу.
Уже багато років в СЗОШ І-ІІІ ст. смт Залізці існує традиція – посвята учнів 4-их класів у козачата, щоб стали вони повноправними членами шкільного козацького коша імені Івана Богуна. Цей рік – не виключення.
І ось – урочиста мить. У вишиванках та з піднесеним настроєм стояли на сцені четвертокласники, справжні нащадки козацького роду. Вони з гордістю розповідали про Запорізьку Січ, читали вірші про славних козаків, виконували козацькі танці та співали пісні, прославляючи козаків, рідний край, свою Україну.
Гарним доповненням свята було привітання батьків - Головацької Марії, Параховського Ігоря, Лопушанського Петра, які з побажаннями звернулися до своїх дочок та синів і запевнили: « Ми віримо, що на віки, з вас вийдуть славні козаки!» Мама, Головацька Марія, подарувала всім учасникам свята пісню « Козаче». Зал оплесками підтримав її чудове виконання. Фінальним акордом прозвучала пісня « Квітуча Україна» у виконанні батьків та учнів.
Особливо урочисто була виконана обіцянка на вірність запорозьким ідеалам. Учні дали слово рости чесними і сміливими, боронити справедливість, цінувати друзів, завжди прагнути до освіти, плекати рідну мову і, як кожен козак, любити українську землю понад усе.
                             Бережімо козацьку честь,
                             Честь землі своєї й народу,
                             Боже, збав вас зрадить їй,
                             Їй й вкраїнському народу!
                             Пам’ятай, що ти козак,
                             Що з козацького ти роду!
                             Хай же козацькому роду не буде переводу!
Голова Залозецької селищної ради Любомир Фесик і директор школи Ярослав Нечай привітали юних козачат та вручили їм солодкі подарунки.
Свято пройшло на високому художньо-естетичному і патріотичному рівні завдяки творчій і спільній праці вчителів 4-их класів Людмили Хом’як і Лілії Павловської, педагога-організатора Любомири Шаркевич, керівників гуртків Залозецького РЦЕНТУМ.

А.В. Нагорна, заступник директора з ВР